Routery umożliwiają korzystanie z jednego łącza przez kilka urządzeń. Jeśli masz w domu komputer, tablet, smart TV czy inne urządzenia wykorzystujące internet szybko docenisz korzyści takiego urządzenia. Sprawdź, który powinieneś wybrać!

ASUS DSL-N55U

ASUS DSL-N55U

od 445,01 zł
w sklepach internetowych

Sprawdź ceny

Podstawowe cechy:

 • Interfejs WAN:1x ADSL Aneks B (RJ11)
 • Obsługa sieci bezprzewodowej:tak
 • Przeznaczenie:ADSL/2/2+ (Aneks B; cyfrowe linie telefoniczne)

Zobacz podobne produkty

Przeciwnicy

ASUS DSL-N55U

ASUS DSL-N55U

Rekomendacje

Opinie

 1. Router zainstalowany na linii TP SA obsługiwanej przez Netię, z prędkością transferu 5Mb. W porównaniu z poprzednim, wieloletnim routerem Linksys 200WAG wyciska z tego co daje dostawca absolutnie wszystko. Internet śmiga w całym domu, w najdalszych kątach, sygnał max lub prawie max mimo stropu betonowego i ścian. Skończyły się problemy ze zrywaniem synchronizacji - Linksysa musiałem restartować średnio co 2 dni, a czasami kilka razy dziennie. Myślałem początkowo, że to wina Netii, ale po wizycie technika okazało się, że problem tkwił w Linksysie. Teraz sygnał jest idealnie stabilny, a opcja dwupasmowa pozwala dzielić sygnał między z jednej strony laptopy, telefony i tablety (pracują na 2,4GHz) a z drugiej TV (obsługuje 5GHz). Słowem, nie spodziewałem się aż takiej poprawy. Jest super i oby tak dalej (minęły 2 tygodnie od zakupu).

  Opinie napisał(a) DS dnia

  Zalety
  doskonały zasięg
  estetyczny
  nie grzeje się
  prostota instalacji
  przyjazne i przydatne oprogramowanie
  stabilny
  nie zrywa synchronizacji
  Wady
  mógłby być nieco tańszy
  ale wart ceny
  nie zauważyłem
 2. dziala to najwazniejsze. Trzeba jednak zwracac uwage na Annex A lub B przy kupowaniu. Jezeli korzystacie z netia to nalezy zadzwonic i sie dowiedziec lub sprawdzic na waszym aktualnym modemie co macie. Bo netia moze miec wlasne kable (annex b) lub kable tpsy (annex a). modem dziala jedynie jednym z nich, co uwazam za wade :/

  Opinie napisał(a) Gutek dnia

  Zalety
  wygląd
  Wady
  annex a/annex b
  wygląd ui
 3. Miałem wiele routerów do dzielenia neostrady 20Mb. DSL-N55U mam od tygodnia. Nie będę mówił o zaletach bo naprawdę ten router ma ich sporo i każdy je znajdzie w pierwszym lepszym opisie tego urządzenia. Powiem raczej czego mi brakuje w stosunku do ostatniego Pentargrama P6341 jakiego do tej pory używałem. Brak na stronie głównej statusu połączenia ADSL (owszem jest info: połączony/rozłączony ale chciałbym troszkę więcej m.in. tego ile czasu połączenie trwa. Druga sprawa: we firewallu brakuje możliwości stworzenia prostej listy numerów IP/adres mac, które mają mieć uruchomione zabezpieczenie przed określonymi słowami kluczowymi czy adresami *****. Z uwagi że nie ma takiej listy - kiedy wprowadzę jakieś adresy ***** to nie działają one wtedy na wszystkich urządzeniach. Jest zaawansowana usługa robienia białej i czarnej listy ograniczania różnych usług sieciowych np. kto do czego ma mieć dostęp w sieci wewn ale mi brakuje właśnie takiej prostej listy, tak aby np. dzieciom tak na szybko zablokować dostęp do np nieodpowiednich stron na ich tablecie itp. Trzecia sprawa, w zbudowanej liście adresów DHCP, brakuje mi możliwości dopisania nazw urządzeń (np, w kolumnie obok kolumny adresów IP) - wiele routerów na to pozwala, a ja przy np 30 zdefiniowanych urządzeniach z przydzielonymi adresami, nie rozpoznam ich po adresie IP lub mac. Błacha sprawa ale uwierzcie że mi bardzo pomagała w Pentagramie. To są uwagi jakie zaobserwowałem w pierwszym tygodniu użytkowania. Aha i brakuje nowej instrukcji do tego urządzenia pod ASUSWRT. Jest ta opublikowana w 2012r ale ona jest tam napisana pod poprzedni soft mało przypominający ten obecny po aktualizacji do asuswrt. Daję ocenę 4,5 bo są takie malutkie niedociągnięcia jak wyżej i przede wszystkim za brak instrukcji aktualnej.

  Opinie napisał(a) Użytkownik Ceneo dnia

  Zalety
  duży zasięg
  szybka konfiguracja
  szybkość
  wygląd
  Wady
  firewall

comments powered by Disqus